Najpopularniejsze tworzywa, z jakich mogą zostać stworzone futerały na gitarę to skóra, tworzywo sztuczne, np. włókno szklane czy poliwęglany, plastik, drewno lakierowane lub zwykły materiał. Niektóre z wymienionych materiałów są bardziej wytrzymałe od innych, na przykład skóra, Eco skórka i drewno. Dzięki tym tworzywom, nasza gitara pozostanie w nienaruszonym stanie. Warto jest więc wybrać odpowiedni materiał, taki który będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom. Jeżeli nie przewozimy aż tak często instrumentu, możemy zaopatrzyć się w zwykły futerał materiałowy lub plastikowy – warto jednak wiedzieć, że nie chroni on instrumentu ani przed temperaturą, ani przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Futerały gitarowe dla młodych muzyków

Futerał na gitarę jest niezwykle przydatny w momencie, gdy dość często przemieszczamy się z naszym instrumentem. Jeżeli jesteśmy muzykami i gramy w zespole lub solo, ważne jest, byśmy zaopatrzyli się w futerał, dzięki któremu nasza gitara zawsze będzie bezpieczna. Ponadto, warto jest trzymać nasz instrument w futerale na co dzień, jeżeli mamy dzieci, zwierzęta lub często przychodzą do nas goście. Futerał na gitarę jest niezastąpiony, gdy chcemy przenieść lub przewieźć instrument.

Najczęściej spotykanymi dodatkowymi opcjami w futerałach gitarowe są kieszonki o różnych rozmiarach będące wewnątrz futerału oraz na zewnątrz. Są to kieszenie zazwyczaj przeznaczone na zeszyty do nut, akcesoria do gry – akcesoria mogą różnić się zależnie od typu gitary. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany sprzęt to futerał na gitarę akustyczną czy klasyczną.

Co jest najważniejsze przy wyborze futerału?

Najważniejsze jest to, by przed wybraniem się na zakupy, należy dowiedzieć się jak najwięcej o firmach, które produkują futerały. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli wiemy, w jaki sposób wykonywane są owe futerały i jakich materiałów się używa do ich produkcji, łatwiej będzie nam ocenić, czy produkty danej firmy będą nam odpowiadać. Ważne jest również to, żeby ów futerał był wygodny. Musimy zatem poświęcić bardzo dużo czasu na poszukiwania odpowiedniego futerału. Nie możemy zakupić ‘’pierwszego z brzegu’’ – choć dobre futerały nie należą do najtańszych, nie warto wybierać niskiej jakości produktów od nieznanych marek. Ponadto, bez odpowiedniego futerału bezpieczne przenoszenie gitary będzie praktycznie niemożliwe.

Nie możemy nabyć futerału, nie znając firmy i sposobu jej produkcji. Ponadto, musimy posiadać chociaż najmniejszą wiedzę o owych futerałach, żeby móc wybrać odpowiedni. Sklepów z artykułami do instrumentów jest mnóstwo, zwłaszcza w większych miastach, mamy więc wielki wybór. Dodatkowo, jeżeli nadal mamy problem ze znalezieniem interesującego nas futerału, zawsze możemy skorzystać z ofert, jakie posiadają sklepy internetowe. Jest to dobra opcja, ponieważ w Internecie często można zamówić wiele rzeczy, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych.